Jak snadno a rychle upravit XML feed?

Podle dat z roku 2013 využilo 52 % uživatelů srovnávače zboží. Někteří přes ně nakupují, jiní hledali informace. Ať už vaši zákazníci patří do kterékoli skupiny, je jasné, že chcete-li uspět, musíte ve srovnávačích být.

Logo Mergado

Veškerá data z vašeho e-shopu si srovnávače zboží stahují pomocí tzv. XML feedů, které jim vy sami poskytnete. Úprava feedů je ale časově náročná. Jak si usnadnit práci, aby vaši zákazníci našli přesně informace, jaké potřebují?

Kdo je pan Mergado?

Pan Mergado

S úpravou XML feedů vám může pomoci pan Mergado. Kdo že to je? To je tady ten pán, je to vlastně software, ve kterém lze upravovat XML feed. Mergado umí doplnit chybějící informace, pomoci spárovat vaše zboží s kategoriemi, které konkrétní zbožový srovnávač má, či řídit náklady na prokliky.

Jak takový XML feed vypadá? Velmi komplikovaně. Takto vypadá XML feed pro jediný produkt e-shopu labeloo.cz

XML feed

Feed obsahuje komplexní informace o produktu a jeho vlastnostech, ceně a dodacích podmínkách. Jen velmi málo majitelů e-shopů se v jeho optimalizaci orientuje. Část z nich si na optimalizaci nabírá odborníky a agentury, část z nich feedům vůbec nevěnuje pozornost. Ti, kteří je upravují pečlivě, tak získávají významnou konkurenční výhodu. Mergado práci výrazně usnadní, pořád je pro laika ale velmi náročná.

ZLEPŠETE SVŮJ XML FEED

Proč pracovat s Mergadem?

Protože máte větší kontrolu nad daty, která do srovnávačů zboží posíláte a můžete tato data libovolně upravovat. Pan Mergado projde vaše data ještě předtím, než je do konkrétního srovnávače nahraje, a pomůže vám data optimalizovat. Na obrázku názorně vidíte, kdy do hry pan Mergado vstupuje, z obrázku je také zřejmé, že nijak nemění obsah a data na e-shopu.

Jak pracuje Mergado

Mergado umožňuje upravovat XML feed rychle a efektivně. Díky funkci Pravidla můžete upravovat položky hromadně. Dejme tomu, že máte papírnictví. Můžete pro všechny penály a tašky pro prvňáčky nastavit dopravu zdarma a podpořit tak jejich prodej. Můžete takto třídit zboží do kategorií, upravovat informace, cenu a mnoho dalšího.

4 důvody, proč se bez pomoci pana Mergada neobejdete

  • Aplikace

V rámci Mergada můžete používat aplikace jako Pricing monitor, který vám umožní kontrolovat ceny konkurence, nebo Repairman, který automaticky optimalizuje feed pro Heureku a Zboží.cz.

Aplikace v Mergadu

  • Platba za položky

V Mergadu platíte za položku ve feedu. Vždy dopředu víte, kolik za zbožové srovnávače utratíte a můžete si náklady měnit a rozložit podle aktuální potřeby. Například: 2000 položek pro Heureku + 1000 položek pro Zboží.cz + 500 pro Facebook, čili máte celkem 3500 položek a podle toho se určuje tarif, který platíte. (Za nejlevnější tarif do 10 tisíc položek zaplatíte 286 Kč/měsíc.)

  • Úprava dat bez zásahu do e-shopu

Můžete měnit a optimalizovat feed bez jakéhokoli zásahu do e-shopu. Každý feed optimalizujete pro konkrétní zbožový srovnávač. V Mergadu může XML feed spravovat více lidí, například agentura, která se vám o online marketing stará.

  • Pan Mergado

    Je to skutečný gentleman

Soudě podle toho, jak báječně vypadá v obleku, také proto, že máte možnost si plnou verzi na měsíc zdarma vyzkoušet.

Jaké reklamní systémy umí?

Pan Mergado se vyzná v téměř 40 evropských reklamních systémech a samozřejmě rozšiřuje své kompetence a znalosti i dál. Můžete XML feed optimalizovat pro Google Merchant, Heureku, Zbozi.cz a mnoho dalších.

Aktuálně lze v Mergadu upravovat XML feed pro 14 českých srovnávačů, 10 slovenských, 6 německých, 7 polských a 2 rakouské zbožové srovnávače. Seznam těch českých a slovenských vám přinášíme níže, komplexní seznam najdete na webových stránkách pana Mergada.

BUĎTE VÍC VIDĚT NA HEUREKA.CZ A ZBOZI.CZ

 

Zdroj obrázků: Z svého soukromého alba nám obrázky laskavě zapůjčil pan Mergado osobně.
Zpět na články