IEA 2016: Odnášíme si rekordních 5 ocenění

Včera proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže efektivity Internet Effectiveness Awards 2016. V AITOMu od včerejška slavíme ;) AITOM Digital se stal nejúspěšnější agenturou v soutěži.

Jaké naše projekty se umístily?

Nebudeme vás dlouho napínat. Tady jsou naši medailisti:

 S angličtinou nejdál dojdeš / Jazyková škola LITE

 Inovativní dřevostavby ATRIUM / A T R I U M s.r.o.

 Bosoboty Vivobarefoot / Hogo Fogo s.r.o.

Milion lidí do plavek / Aquapalace Praha

Facebookové stránky Vivobarefoot / Hogo Fogo s.r.o.

S celkovým skóre se AITOM stal nejúspěšnější agenturou v soutěži.  Všechny vítězné projekty najdete na iea.cz. Gratulujeme všem projektům i jejich tvůrcům.

Michal, Pavel a Daniel s cenami

AITOMáci s cenami z IEA

Zdroj: © IEA

Jak probíhal galavečer?

Galavečer moderoval již tradičně Jiří Mádl. Minulý rok přišel Jirka s nápadem na aplikaci „Zpovědnice“ – abyste mohli cestou z večírku ulehčit svému svědomí. A pozor, někdo skutečně aplikaci vytvořil.

Michal s Pavlem v publiku IEA

Zdroj: © IEA

Aplikaci najdete na zpovednice.online. A nejen že se můžete doznat z hříchů, jako rozhřešení budete moct přispět na některý z partnerských neziskových projektů. Takže pokud jste včera cestou na gala překročili povolenou rychlost, můžete to odčinit třeba tím, že přispějete nízkoprahovému centru na dětský tábor. Takže, kdo je bez hříchu, ať klikne první, protože lhaní je taky hřích.

Dostalo se nám také cti vyhlásit kategorii IT a telekomunikace, ceny předával náš výkonný ředitel Pavel Houser.

Pavel Houser vyhlašuje vítěze na IEA

Zdroj: © IEA

Na vyhlášení jsme dorazili i se zástupci z řad našich klientů – doprovodily nás dvě dámy. Naše pozvání přijala marketingová ředitelka Hanka Šrámková z Lite a marketingová specialistka Hanka Masarová z Aquapalace.

Za jazykovou školu LITE chci říct, že nás ocenění velice těší, také protože letos jsme oslavili 20 let. Je to super,“ děkovala paní Šrámková LITE.

Děkovačka na IEA

Zdroj: © IEA

Zástupci z Vivobarefoot se bohužel nemohli dostavit na předávání cen, takže za tuto cenu děkoval náš marketingový vedoucí Michal:Vivobarefoot je pro nás srdcová záležitost, protože jsme na něm spolupracovali od úplných počátků. Jsem moc rád, že jsme naši práci po letech dokázali zúročit tímto způsobem.“

Děkovačka na IEA 2016

Zdroj: © IEA

Co říká na skvělé výsledky výkonný ředitel Pavel Houser?

"Velké poděkování patří všem AITOMákům za nasazení, se kterým pracují třebas i v šibeničním termínu. V AITOMu máme přes 20 lidí, kteří si dokážou udržet dobrou náladu navzdory zdánlivě nesplnitelným úkolům a ještě si najdou čas přinášet do projektů vlastní iniciativu. Za to jsem na nás hrdý. Všechna ocenění jsou zásluhou našeho týmu a jim patří potlesk."

O soutěži IEA

Soutěž organizuje Asocice.BIZ – asociace, která sdružuje digitální vývojářské agentury. Soutěž funguje už 10 let. Vyhrát může i nízkonákladový projekt, jediným měříkem je celkový úspěch vztažený k nákladům.

Internet Effectiveness Awards (IEA) nemá v českém onlinu obdoby. Je to jediná soutěž, ve které nezáleží na rozpočtu, respektive nezáleží na tom, kolik můžete investovat. Celá řada soutěží totiž hodnotí kvalitu designu, čistotu kódu, celkovou dokonalost zpracování. Jenomže vymazlená grafika, UX designér a špičkoví kodéři něco stojí. Mnoho malých firem nebo neziskových projektů si je nemůže dovolit. IEA hodnotí výhradně poměr financí, které investujete, a to, co získáte. Nemusí se jednat jen o peníze, můžete počítat i konverze, které samy o sobě nepředstavují zisk – třeba počet hlasů v soutěži, navýšení engagementu na Facebooku.

Z vítězů kategorií pak porota vybírá ještě 1 top vítěze – tento projekt pak získává prestižní Grand Prix

Zpět na články