Březen 2018: Letem internetem

Sledujeme digitální svět za vás. Za březen se nese v duchu kauz a boje okolo fake-news.

Co je nového:


 

Skandál okolo Cambridge Analytica a proč by vás měl zajímat

Svět mluví o tom, jak soukromá společnost vybírala účty uživatelů Facebooku a manipulovala jejich vnímání v amerických volbách.

Facebook tahle kauza nepoloží, ale nepochybně si klade zásadní otázky o etickém rozměru sociálních sítí. Poslechněte si tento rozhovor, kde publicista Petr Koubský celou kauzu popisuje.

Whistle blower, který na kauzu upozornil, dokonce říká, že vyvinuli psychologickou zbraň, s jakou svět dosud nemá zkušenost. Je důležité si uvědomit, že všechny informace získala Cambridge Analytica legálně, nedošlo k bezpečnostnímu incidentu, za který by Facebook mohl. Projděte si své vlastní sítě a zjistěte, co o sobě říkáte. Na své soukromí musíte dbát sami.

Youtube jde po krku fake-news

Manipulace veřejným míněním a fake-news je aktuálně velkém téma. Do boje vstupuje i YouTube a Wikipedie. I videí s pochybným zdrojem informací se bude zobrazovat odkaz na Wikipedii, kde bude celý problém vysvětlen a popřen.

Myšlenka je dobrá, ale realizace pokulhává. Informační panel není navržený tak, aby vás informoval, ale aby vás udržel déle na Youtube. Je tedy otázkou jestli může změnit názor lidí, kteří jsou konzumenty hoaxů.

Otázkou je také, jak důvěryhodné jsou informace na Wikipedii. Ale palec nahoru za snahu.

Google přidává k výsledkům hledání obrázků nadpisy

Vyhledávání obrázků jede a Google se tomu podřizuje. Na mobilních zařízeních přidává k výsledkům vyhledávání také popisek a doménu, na které obrázek je. Novinka už je nasazená po celém světě.Nové vyhledávání obrázků v mobilech

Obrázky mohou být zajímavým zdrojem návštěvnosti. Využijte to tedy jako příležitost a zkontrolujte si, jak máte obrázky optimalizované.

Infografika: marketingové konference v roce 2018

Chcete se letos trochu vzdělávat a nevíte kam vyrazit? Kolegové z agentury eVisions vytvořili skvělou infografiku, kdy jsou jaké konference, fóra a summity.

Celý seznam si můžete přidat i do svého Google kalendáře.

Infografika: marketingové akce v roce 2018

©eVisions

Zpět na články