AITOM mění CEO

Když jsme s kolegou Tomášem Odlem v roce 2006 poprvé vyslovili myšlenku založit spolu firmu, netušili jsme, jak velký rozdíl může být v tom firmu „založit“ a firmu „vybudovat“. Vždycky jsme chtěli mít společnost, ve které se budeme my i všichni naši kolegové cítit skvěle a naše práce bude dávat smysl.

Myslím, že se nám podařilo firmu skutečně vybudovat.  Takže nastal čas předat velitelský můstek.

Takhle jsme kdysi Jakubovi také prezentovali, co je AITOMAčkoliv jsme za těch 12 let v AITOMu prožili mnoho úspěchů, prošli jsme si i obdobími plnými zklamání a proher. Nikdy jsme to ale nevzdali a tvrdě bojovali nejen za firmu jako takovou, ale především za lidi, kteří v AITOM věří – naše kolegy, partnery i zákazníky. A především díky těmto všem lidem si s klidným svědomím troufám říci, že se nám podařilo vybudovat firmu, která je aktuálně ve výborné kondici a na kterou můžeme být právem hrdí.

Když jsme s agenturou začínali, měli jsme jen pár konkurentů a z hlediska potenciálu šlo o velice zajímavý trh. Na začátku jsme ke spolupráci přibrali pár jednotlivců, pak přibírali další spolupracovníky. Dneska je nás přes 25 a v online prostředí pomáháme stovkám českých i zahraničních společností.

Vybrat nového CEO vyžaduje pokoru

Jak všichni dobře víme, mnoho rostoucích společností má na místě ředitele někoho jiného než zakladatele. Majitel vždycky hledá takové lidi, kteří jsou v některých ohledech schopnější než on, a kteří firmě pomohou dosáhnout cílů, kterých by sám dosahoval pomalu.

I náš vlastní web získal WebTop100

Najít nového ředitele firmy není nijak lehký úkol a přiznám se, že jsem si nikdy nedovedl na místě CEO představit nikoho jiného než sebe. Proč? Když budujete 12 let firmu, do které dáte velkou část svého života, představa neúspěšného předání je pro vás noční můrou.

Za poslední dva roky jsem se o této myšlence bavil s mnoha lidmi. Spoustě firmám se to povedlo a hodně majitelů menších firem nevěří, že se to podařit může. Nají vhodného člověka do čela AITOMu jsem si dal jako výzvu. Je pravda, že aktivně jsem nového CEO nehledal a ani bych si nedovedl představit na takovou pozici vypsat výběrové řízení. Pokud bych firmu měl předat, pak jedině někomu, kdo ctí stejné životní hodnoty jako já a mohu mu stoprocentně důvěřovat – v tom, jaký je i v tom, jak zodpovědně by novou roli přijal.

 Někdy ty pravé lidi najdete skoro náhodou

Jakub Provazník - nový CEO ATOMuAčkoliv jsem tedy předání firmy plánoval spíše výhledově, věděl jsem, že k tomu jednou dojde. A měl jsem štěstí, že mi do cesty před časem přišel Jakub Provazník. Do AITOMu nastoupil před 3 lety jako Account Director a postupně se vypracoval až na skvělého leadera připraveného řídit celý AITOM. Jakub je člověk, který je nejen zkušený lídr, který má zkušenosti s vedením i týmu o 70 lidech, ale především člověk, který vyznává stejné životní hodnoty, a který má moji plnou důvěru.

Dne 1. 7. 2018 se Jakub Provazník stal novým CEO naší společnosti a jsem si jistý, že pod jeho vedením bude AITOM nejen růst, ale díky jeho schopnostem bude svým zákazníkům přinášet ještě větší profit než doposud.

Věřím, že je to tedy ten nejlepší z možných scénářů změny CEO - firma roste, prospívá, změna vedení je plánovaná a AITOM přebírá člověk, který firmu zná a roky v ní pracuje.

AITOM jeho zakladatelé nikdy neopustí

Já s Tomášem ve firmě i nadále zůstáváme a chceme se zaměřit na to, co nás baví. Tomáše to celou dobu táhne k vývoji a bude se jako Head of Development plně věnovat technologickému rozvoji AITOMu a já se budu soustředit na ekonomické fungování firmy a strategickému plánování investic do budoucích projektů.

Věříme AITOM bude dál směřovat ke hvězdám

Díky tomu, že i nadále budeme ve firmě působit, můžeme Jakuba plně podporovat v manažerských rolích. Lidé nás i nadále všechny tři ve firmě vídají a komunikují s námi, my jsme vlastně jen změnili vnitřní uspořádání pro co nejlepší fungování AITOMu, aby mohl další dekádu pokračovat v rozvoji toho, co dělá nejlíp. Tedy pomáhat firmám vytěžit potenciál internetu k rozvoji jejich podnikání, zaměřit online projekty na jejich cíle a připravovat taková řešení, která jsou ověřená a funkční.

Jakub několik měsíců přebírá funkci a zodpovědnost

Jakub už 3 měsíce interně jako nový CEO funguje. I když to nebylo oficiální, tak postupně přebíral všechny ředitelské povinnosti již od dubna. Manažerský tým a celá firma už tak plynule přešli pod jeho taktovku a již se nám začínají otevírat nové obzory.

Brzy se můžete těšit na článek s vyjádřením Jakuba o tom, co vidí jako důležité a jaké další kroky pro AITOM plánuje. I když se jméno ředitele změnilo, můžete si být jistí, že naše DNA zůstává stejné - i nadále budeme klást důraz na maximální vylepšování služeb pro naše klienty a zachování vnitřní kultury, kde nás baví to, co děláme.

 

Zpět na články