Seznam.cz odmění kvalitní obsah

Český vyhledávač Seznam.cz nasadil nový algoritmus, který upřednostní ve vyhledávání stránky s kvalitním a unikátním obsahem, které mají pro uživatele přínos.

Algoritmus s interním názvem Jalapeňo

Algoritmus Seznamu, který odstartoval 12. května, dostal interní název Jalapeňo. Algoritmus spočívá ve změně řazení výsledků vyhledávání a zvýhodňování stránek nesoucí kvalitní obsah. Nově dojde také k penalizaci webspamu. Cílem nového algoritmu je, aby uživatel našel to, co doopravdy hledal. Změna se logicky týká přirozeného vyhledávání a na placené výsledky se nevztahuje.

Penalizace webspamu

Díky upřednostnění originálního obsahu bude nově vyhledavač Seznam penalizovat tzv. webspam. Co je to webspam? Jsou to účelově vytvořené stránky, jejichž cílem je vydělat na přesměrování či oklamání uživatele. Příkladem jsou weby s PR články či obsahové farmy. Tvůrci takovýchto stránek se velmi často snaží vydělat na prodeji odkazů a reklamního prostoru. Sami uživatele mají možnost upozornit Seznam.cz na stránky s nekvalitní a podezřelým obsahem a to prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu.

ZÍSKEJTE UNIKÁTNÍ OBSAH

 

Zdroj informací: Seznam blog

Zpět na články