První místo na WebTOP100 2020! Náš konfigurátor přivedl zákazníky z obchodu do e-shopu

Příležitost vytvořit něco jako první na světě nás nepotkává každý den. V kombinaci s prestižní značkou Česká zbrojovka se před námi objevila vzrušující výzva. Stihli jsme ji zrealizovat v předtermínu, o 20 % levněji, než jsme počítali, a právě teď slavíme zlatou medaili z prestižní soutěže WebTOP100 v kategorii Digitální transformace. Díky!

Co vedlo k úspěchu a jak náš konfigurátor pomohl klientovi s jeho businessem?

Přenesli jsme do onlinu produkt, který tam ještě nebyl. V rekordním čase a o 20 % levněji, než říkal rozpočet.

Myšlenka sestavit první konfigurátor civilních zbraní na světě vyšla od klienta - České zbrojovky.. Zatímco v automobilovém průmyslu se již před pěti až deseti lety stalo standardem nakonfigurovat si vlastní auto, v segmentu zbraní tento krok ještě nikdo na světě neudělal.

Na startu projektu jsme společně s klientem definovali tři klíčové požadavky:

 • Jednoduchost použití pro koncového zákazníka
 • Perfektní funkčnost a 100% řešení technických detailů
 • Připravenost řešení na lokalizaci do 90+ zemí světa, do kterých Česká zbrojovka aktuálně dodává zbraně. S vědomím skutečnosti, že v každé zemi platí jiná legislativa na objednání zbraní, úhradu online, dopravu zbraně apod. S tím vším jsme museli již od začátku počítat.

Luxus, který předčil očekávání nejnáročnějších koncových zákazníků

Hotový konfigurátor poskytuje koncovému zákazníkovi luxusnější řešení, než jaké kdy mohl očekávat:

 • Až 25 000 000 kombinací jednoho produktu. Z tolika variant si může sportovní střelec, myslivec nebo jiný soukromý uživatel zbraně vybrat, když se rozhodne sestavit si novou zbraň online.
 • Konfigurátor automaticky ukazuje cenu aktuální kombinace a nabízí možnosti pro další úpravy.
 • Konfigurátor umožňuje uložit si rozpracovanou zbraň nebo vybranou konfiguraci zaslat pro inspiraci přátelům. Podporuje tak sdílení a šíření, což se z marketingového hlediska ukazuje jako dobrý krok. I další uživatelé díky tomu mohou sdílenou konfiguraci převzít a dle svého upravit. Tak vznikají další varianty, které si lidé ukládají a posílají dál.
 • Po sestavení systém automaticky nakonfigurovanou zbraň zašle do výroby.
 • Systém je nastaven tak, aby hlídal dodržování legislativy. Zbraň si může objednat a nechat vyrobit pouze držitel platného zbrojního průkazu.

Online dárková sbírka & zbraně? Třešnička na dortu

Službou navíc je varianta tzv. "dárkové sbírky" - možnosti sestavit si svou zbraň a uspořádat na její výrobu sbírku mezi přáteli. Celý proces jsme vyřešili komfortně - uživatel může v reálném čase sledovat, jaká částka se mu již ve sbírce sešla, a systém účastníky sbírky automaticky upozorňuje na zbývající čas a motivuje je k odeslání příspěvku.

Proces je opět vymodelován v závislosti na lokální legislativě. V základní české verzi například hotovou zbraň může vyzvednout pouze zadavatel sbírky.

Konkrétní měřitelné výsledky. To jediné, co se nakonec počítá

Konfigurátorem žila v průběhu 7 měsíců celá agentura. Odměna je víc než sladká a na výsledky jsme všichni hrdí:

 • Projekt způsobil v klientově cílové skupině malou revoluci. První uhrazené objednávky zaznamenal klient již první den.
 • Tržby v prvních měsících se pohybovaly v řádech milionů Kč, předpokládaný návrat investice odhadoval klient na cca 10-12 měsíců (přesná čísla nelze zveřejnit).
 • Díky tomu, že je Česká zbrojovka první, kdo se do online konfigurátoru pustil, zaznamenala velký mediální zásah nejen v České republice, ale i na dalších zahraničních trzích.
 • Projekt byl dokončen v rekordním termínu 7 měsíců od první schůzky a s konečným rozpočtem o 20 % nižší než měl klient vyčleněný.

"Byl to obrovský projekt a nám se ho podařilo udělat ho v rekordním čase - za 7 měsíců od první schůzky. Tento konfigurátor nebyl můj první velký IT projekt, kterého jsem se zúčastnil, ale byl to úplně první případ, kdy byl dodržen termín a nevyčerpali jsme celý rozpočet. AITOM dal dohromady tým exkluzivních lidí, kteří vždy dělali co měli, splnili co řekli a přidali do projektu velký díl své expertizy a hodnoty."

Petr Pištělák
Global Head of Sales

 

Potřebujete také unikátní online řešení pro svůj projekt?
Těšíme se na vás!

OBJEDNEJTE SI KONZULTACI ZDARMA

Zpět na články