Jaké pluginy do WordPressu byste měli znát?

Kdo už s WordPressem pracoval, ví, že pluginů pro něj jsou stovky – na sociální sítě, komentáře, kontaktní formuláře nebo speciální vychytávky pro e-shopy. Existují kvalitnější vhodné i pro české prostředí a ty, které vám při první aktualizace způsobí spoustu starostí.

Připravili jsme pro vás stručný přehled základních pluginů, které v AITOMu používáme. Tyto pluginy jsou prověřené, funkční a vrásky z nich mít rozhodně nebudete.

Akismet - Aby vás neotravovaly spam

Akismet je nástroj, který filtruje spamy v komentářích. Algoritmus Akismetu se sám učí rozeznávat spamy, podle toho jaké komentáře vy sami schválíte a které zamítnete jako reklamu.

Schvalování smysluplných komentářů a mazání spamu je časově náročná práce a málokterý admin si chce hrát několik hodin týdně na Popelku. Akismet komentáře přebere za vás. Vy můžete díky pluginu hromadně upravovat/mazat komentáře. U nových webů na WordPressu je Akismet automaticky nainstalovaný, před spuštěním webu je nutné pouze plugin aktivovat.

Například na blogu bydleni-hrou.cz nám Akismet zablokoval 178 spamů, aniž bychom se o to museli starat. Nespletl se ani jednou.

Kolik spamu Akismet zablokoval?

CHCI DOPORUČIT PLUGINY NA MÍRU

Yoast SEO - Aby stránky byly vidět

Dobrá optimalizace pro vyhledávače je základ, pokud má vaše stránky někdo najít. Existuje mnoho pluginů pro SEO. Dříve jsme například využívali All In One SEO Pack. Teď už ale instalujeme výhradně Yoast. Podle nás (i mnohých jiných vývojářů) se jedná o nejlepší plugin pro optimalizace pro vyhledávače.

Plugin je navíc uživatelsky velmi jednoduchý a s vyplněním všech významných polí si poradí i naprostý laik.  Doporučení jsou sice v angličtině, ale splnění cíle vždy poznáte i podle zelenání všech položek. Jednoduší to už snad ani být nemůže.

Analýza čitelnosti stránky

Analytika SEO od Yoast

Všimněte si také levého menu pluginu. Yoast vám umožňuje také nastavit titulek, popis a obrázek pro sdílení na sociální síti Facebook. Pokud vaše stránky uživatelé rádi sdílí, rozhodně toho využijte, ať se prezentujete i na Facebooku na úrovni.

 Nastavení sdílení na Facebooku od Yoast

Plugin stáhnete zde.

Pagebuilder by SiteOrigin – aby web hezky vypadal

Pagebuilder je jednoduchý drag&drop editor, který i nekodérům umožňuje si hezky stylovat stránky. Pomocí jednoduchého editoru  můžete dělit stránku do řádků a určovat si polohu jednotlivých komponent.

Můžete tak dělit obsah do sloupců, tvořit jednoduchá tlačítka a podobně.

 Správa v Pagebuilderu Výsledná podoba stránky 

Ovládání je velmi snadné, jednotlivé stránky se dají i klonovat, abyste nemuseli navrhovat podobné stránky milionkrát.

Pagebuilder stáhnete zde.

Některé šablony, mají podobný editor už „zabudovaný“ v sobě. Například šablona Enfold má při zakoupení podobný editor Avia Layout Builder od stejného vývojáře, který je ještě o něco uživatelsky přívětivější.

 Editor Avia Výsledek na webu

Zalomení – aby byl text správně

Zalomení je jediný český plugin z našeho výběru. Je speciálně vyvinutý pro specifika českého jazyka. Naše typografie zakazuje na konci řádku použít souhláskové předložky  s, z, k a další. Tento plugin zalamuje předložky správně podle české typografie, aniž by se o to váš kodér nebo copywriter musel starat.

 Co umí plugin Zalomení

© Jan Skýpala | honza.info

Plugin si jednoduše nastavíte podle svých představ nebo můžete ponechat defaultní nastavení podle Ústavu pro jazyk český Akademie věd.

 Nastavení pluginu Zalomení

Plugin zalomení si lze stáhnout zde.

Kontaktní formulář – aby vám lidé mohli napsat

Kontaktní nebo objednávkový formulář má na webu takřka každá firmy. Vyzkoušejte tyto jednoduché plugin pro nastavení formulářů.

Contact Form 7

Contact Form 7 je trochu náročnější plugin, se kterým si poradí spíše vývojář než laik. Pokud si však poradíte s HTML, můžete si formulář třeba nastylovat do více sloupců a podobně.  S trochou praxe ale vše potřebné včetně automatických odpovědí nastavíte i bez znalosti kódování. Contact Form 7 najdete zde.

Práce s Contact Form 7

Ninja forms

Pokud vám HTML nic neříká určitě vyzkoušejte tento jednoduchý plugin pro tvorbu formulářů. Formulářů můžete mít libovolné množství a můžete si jakkoli nastavit jejich položky. Plugin navíc umí vy exportovat kontakty do Excelu. Formuláře se nastavují pomocí drag&drop, jednoduchý formulář si tedy zvládne nastavit i laik.  Ninja forms si stáhněte zde.

Práce s Ninja Forms

CHCI PORADIT S WORDPRESSEM

Zpět na články