Nový kariérní web pro Globus

Samostatné kariérní weby rostou jako houby po dešti. Ty povedené i ty nepovedené. Čím dál více firem v nich vidí efektivní způsob, jak přilákat kvalitní zaměstnance, které se běžnou inzercí nedaří oslovit. Zjednodušeně by se dalo říct, že v některých oborech už je kariérní web nutností. Tvoří součást komunikační strategie a počítá se s ním jako se silným pomocníkem v budování tváře značky. 

Protože v AITOMu jsme vytvořili už několik úspěšných kariérních webů, podařilo se nám získat ke spolupráci i další významnou značku - Globus.

 

Homepage kariérního webu.

Klient se na nás obrátil se zadáním na web, který:

  • bude odrážet firemní kulturu Globusu,

  • přiláká kvalitní kandidáty na pestré portfolio pozic a 

  • usnadní práci HR oddělení pomocí automatizace některých kroků.

Výsledkem spolupráce je moderní kariérní web s řadou funkcí, které zefektivní HR oddělení v Globusu práci a pomohou jim přivést nové kolegy na volná pracovní místa.

 

Přehlednost a automatizace

Na první pohled je kariérní web Globusu jednoduchý a přehledný. Pomocí filtru umožňuje hledat volná pracovní místa podle lokality, profese a konkrétního oddělení.

Pracovní pozice v Globusu.

Ve výpisu volných míst je snadné dohledat detail každé pozice včetně podmínek spolupráce, náplně práce a rychlého kontaktu pro více informací. Technologicky je web propojený přímo s náborovým systémem Globusu, odkud se informace načítají. Lidé z HR oddělení tedy nemusí spravovat kariérní web odděleně od interní databáze. Tím ušetří mnoho času a vyhnou se případným chybám v publikovaných informacích.

Obdobně funguje načítání vložených odpovědí a životopisů od kandidátů - načítají se přímo do HR databáze Globusu namísto toho, aby ležely v e-mailu nebo v datovém souboru na pozadí webu.

 Globus web kariéra

Web obsahuje blog s články, které se automaticky filtrují podle tématu. Zároveň pokud uživatel článek nasdílí na sociální sítě, může jím na web Globusu přivést i další potenciální kandidáty z oboru, ke kterému se článek váže.

Globus web kariéra výpis

 

 Jako technologické řešení jsme zvolili reaktivní technologii Vue.js s využitím frameworku Nuxt.js. Pro back-end pak headless redakční systém Strapi. Tento moderní přístup k tvorbě webu umožňuje oddělit design webu od systému, na kterém jsou uložené fotografie a texty. Díky tomu se dají obě části škálovat dle libosti a případně i vyměňovat. Pokud bude potřeba design webu za pár let obnovit, veškerá data a informace se snadno propojí s novým řešením bez nutnosti změny redakčního systému (CMS) a opětovného plnění obsahem.  

„Spolupráce na novém kariérním webu Globusu s AITOMem probíhala po celou dobu remote formou, protože projekt vznikl na začátku pandemie Covid-19 a měl daný časový harmonogram. To nebylo pro spolupráci překážkou a celý web tak úspěšně vznikl bez jediné schůzky naživo. Během práce na projektu AITOM flexibilně reagoval na nově vzniklé požadavky z naší strany a splňoval domluvený projektový plán. V rámci technických záležitostí měl vývoj vše po celou dobu pod kontrolou a vždy dokázal přijít s proaktivním řešením. Za sebe hodnotím zkušenost s AITOMem velmi pozitivně. AITOM  je ukázkou kombinace profesionality a osobního přístupu ke klientovi.”  Michal Bartošík, Globus

 

Odkaz na kariérní web: www.pracevglobusu.cz

 

Potřebujete moderní kariérní web, který vám přivede kvalitní kandidáty? 

Dejte nám vědět a navrhneme vám řešení  a míru. Těšíme se na vás!

 

 

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Zpět na články