Jiné podmínky pro práci? To zvládneme!

Přesouvat schůzky? Zastavit některé projekty? Naopak. Právě teď musíme pokračovat v práci a hledat nové cesty.  Věříme, že právě digitální svět může pomoci vyřešit spoustu otázek a posunout nás všechny dál.

Na situaci, ve které jsme se teď na pár týdnů ocitli, se nejspíš nikdo z nás předem nepřipravoval. Žádný záložní plán nám neleží v šuplíku. My v AITOMu vidíme, že se otevírá nová příležitost. Že stojíme na začátku významné změny. Možná k větší digitalizaci. Možná k novým tématům, která budou lidé i firmy řešit. To však zatím nikdo neví a v tuto chvíli je podstatné, jak si zorganizovat nejbližší týdny. Přinášíme vám inspiraci, kudy na to jdeme. Za prvních několik dní nouzového stavu se nám v agentuře osvědčilo pár obyčejných věcí, které s vámi chceme sdílet.

Sázíme na selský rozum a jsme zvyklí řešit věci prakticky. Proto nám dává smysl krok za krokem hledat, co bude v nové situaci fungovat.

 žena u počítače

 

Co je v tuto chvíli nejdůležitější?

1

Nerušíme žádné schůzky ani workshopy. S klienty, ani mezi sebou. Atmosféra může podvědomě svádět k volnějšímu tempu, my si naopak myslíme, že přišel čas se do spousty úkolů pořádně zakousnout. Kde můžeme, využijeme digitální pomocníky, abychom se mohli s kýmkoli komfortně propojit a dál řešit projekty, na kterých pracujeme. Klientům, kteří nemají tolik zkušeností s video hovory nebo sdílením dokumentů pomůžeme. Společně najdeme jednoduché nástroje a vedením projektu na dálku je provedeme.

2

Kvalitní technologie mají vysokou prioritu. Využíváme po celý den technologické nástroje, které se nám osvědčily v minulosti. Vybrali jsme takové, přes které se výborně vidíme i slyšíme a které v nás podporují pocit, že „jsme spolu“. V týmech jsme zavedli pravidelné video porady v 10:00 a 15:45 každý den. S klienty řešíme konzultace na dálku a zvládneme s nimi kompletně zrealizovat i nové projekty 

 

Nejraději využíváme tato dvě zařízení:

Konferenční kamera s reproduktorem a mikrofonem Logitech Connect. Trochu dražší kombinace reproduktoru, mikrofonu a projektoru. Dokáže z velkého prostoru snímat kvalitně zvuk, což všem  pomáhá udržet pozornost a jednat efektivně. Z pohledu klientů se jedná o velice komfortní řešení, což nám umožňuje vídat se pravidelně, aniž bychom museli cestovat.

Zařízení pro telefonování bez kamery Logitech Mocile Speakerphone. Rychlý pomocník na hovory s lidmi zvenku, který můžeme položit kdekoli ve firmě na stůl, připojit přes bluetooth a začít si povídat s kolegou nebo klientem na jiném místě.

Oba tyto nástroje nám pomohly zvyknout si na komunikaci na dálku jako na běžnou součást práce digitální agentury. Díky kvalitě obrazu i zvuku to přináší spoustu nových možností spolupráce.

 

3

Začínáme s klienty hledat, na čem teď bude potřeba pracovat. Kromě dokončení zahájených projektů nás nová situace motivuje k otázce, k čemu výjimečnou situaci u konkrétních klientů využít. Tak, aby to vedlo k jejich budoucí prosperitě. Vytvořit nový kariérní web? Redesignovat stávající stránky? Podívat se na marketingovou strategii v souvislostech a najít pro ni nové cesty? Každá firma může nejbližší týdny využít pro svůj prospěch jinak. Hledat, jak se co nejlépe připravit na chvíli, kdy nouzový stav přestane platit. Potom totiž přijde chvíle, kdy se projeví rozdíly. Mezi těmi, kteří s rukama v klíně čekali, a těmi, kteří čas využili k přípravě na nové kroky. Rozdíl pak může být obrovský.

I dál s vámi budeme sdílet, jak pracujeme v situaci, kterou zatím nikdo z nás nezažil. I další dny určitě přinesou zajímavé zkušenosti, ostatně… my v digitálu jsme na rychlé změny tak trochu zvyklí.

Chcete se zdarma poradit, jak může digitální svět v nejbližších měsících pomoci právě vaší firmě?

 

Ozvěte se nám.

Zpět na články