AitomSHOP: Porovnávače zboží a registrace

Pro prodej zboží na internetu je nezbytné být registrován v porovnávačích zboží, zejména na zbozi.cz a heureka.cz (existují i další, ale tyto jsou na našem internetovém trhu nejvýznamnější).

Pro přenos zboží mezi vaším e-shopem a porovnávačem je potřeba využít tzv. XML feed, který je generován automaticky z vašeho e-shopu a pro který si porovnávač zboží jednou za cca 24 hodin zavolá a  veškerá data o zboží e-shopu zaktualizuje.

Jednotlivé portály pro porovnávání cen zboží mají často rozdílné požadavky na jednotlivé atributy XML feedu. AitomSHOP.cz má tu výhodu, že si můžete vygenerovat neomezené množství XML feedů s danými atributy dle specifikace dané služby.

Zbozi.cz

Heureka.cz

  • Pro heureka.cz naleznete specifikaci XML feedu na adrese http://sluzby.heureka.cz/napoveda/import//specifikace-xml/.
  • Zboží je načítáno nejenom na web heureka.cz, ale i na další srovnávače, jakoje  srovnanicen.cz.
  • Obdobně jako zbozi.cz i heureka.cz rozlišuje dva přístupy, a to buď zcela zdarma, nebo pro vybrané produkty za 1 Kč/proklik.
  • Veškeré aktivity na heureka.cz můžete administrovat na http://login.heureka.cz/login/.
  • Nesporně výbornou a uživateli hojně využívanou funkcí je "Ověřeno zákazníky". Zákazník je cca po 14 dnech od nákupu ve vašem e-shopu kontaktován portálem heureka.cz a může zadat recenzi nákupu ve vašem obchodě. Díky dobrým reakcím určitě získáte další spokojené zákazníky.

Mezi další porovnávače zboží patří

Zpět na články