8 důvodů, proč mít web u developerské agentury

AITOM začal nabízet svým klientům hosting před několika lety. Původně jsme doporučovali kvalitní poskytovatele hostingu nebo jsme nechávali stránky na serverech majitelů. Týden co týden se ale objevil nějaký problém se serverem, který jsme museli řešit. Nakonec jsme se rozhodli naše služby rozšířit a nabídnout klientům kvalitnější servis.

1. Vývojáři znají projekt jako nikdo jiný

Jako agentura, která stránky vytvořila, víme nejlépe, jak má co fungovat. Dokážeme tedy nastavit server přesně tak, jak je potřeba, aby fungoval přesně podle vašich představ.

2. Garance, že vše šlape, jak má

O naše servery se stará tým profesionálů, kteří se nevěnují ničemu jinému. Celý den řeší, jak se o server lépe starat, jaký nový software se objevil, jak projekty zabezpečit, před napadením. Za vše zodpovídáme a tento servis i garantujeme. Pokud tedy na stránkách cokoli nefunguje, vždy přesně víte, kdo za to zodpovídá a na koho se případně obrátit.

Naopak odmítáme nést zodpovědnost za provoz webu, pokud na našem serveru není. Nikdy totiž nevíme nic o úrovni údržby a zabezpečení, ani o tom, kdo má na server přístup a zda neodborným zásahem nepoškodí zdrojový kód projektu.

3. Jste připraveni na rozvoj projektu

Bude se váš projekt posouvat někam dál? Pokud se vám o server stará developerská agentura, jsou možnosti v podstatě neomezené. Veškeré úpravy a změny lze provést obratem.

Pokud server spravuje někdo jiný, jen samotná komunikace mnohdy trvá nesrovnatelně déle, než případně samotná změna.

4. Server je vždy připraven

Plánujete marketingovou akci, která zatíží web? Mnoha webům se už stalo, že během populární kampaně stránky prostě „spadly“, protože na nárůst návštěvnosti nebyl server připravený. Pokud vám fullservisová agentura připravuje kampaň, automaticky ví, že má informovat technika z hostingu.

Jak vypadá datové centrum v praxi?

 

5. Automatické přesuny dat (deploy)

Na webu se neustále něco mění. Přidáváte stránky, nahráváte fotky, upravíte nějaký formulář nebo část kódu. Standardně pak musíte změny na server přenést. Během přenosu může dojít k celé řadě technický chyb, ale můžete také něco nahrát špatně, na něco zapomenout.  Prodlužuje to také čas práce.

Proto jsme v AITOMu vyvinuli vlastní deploy. Je to de facto styčný důstojník mezi námi jako agenturou a serverem. Deploy sleduje, jaké změny provádíme, jakmile mu řekneme, přenese všechny požadované změny přímo na server (a projeví se na vašich stránkách). Pracovali jsme na jeho vývoji dlouho, abychom eliminovali maximum technických chyb (lidské chyby jsme eliminovali úplně). Chyb se nedopouští lidé právě díky automatickému softwaru.

Jak to funguje v AITOMu

6. Zálohování

Pro všechny případy se veškeré verze zálohují a evidují pomocí speciálního softwaru jménem GIT. Díky tomu lze jakoukoli změnu vrátit zpět. AITOM zálohuje veškeré verze 14 dní zpětně.

7. Obchodní výsledek webu

Jako internetová agentura připravujeme klientům často také online marketingovou strategii a pomáháme stanovit cíle webu. Výpadek, poškození nebo ztráta dat, způsobená nekvalitním hostingem, tak může znamenat obchodní ztráty.

Mimo to samotné zprovoznění na cizím hostingu je časově i finančně náročnější. Tato jednorázová cena mnohdy pokryje i 2 roky provozu webu na našem serveru.

8. Kontrola nad serverem

Na serverech probíhají aktualizace, které poté ovlivňují funkci server. Při hostování webu na cizím serveru nemáte vy ani vývojář webu kontrolu nad tím, zda nějaké změny neproběhly. V AITOMU veškeré práce na serveru provádíme tak, aby žádný web neomezily.

Podobně je to i s následnou správou a aktualizacemi webu. Aktualizace na našem serveru prostřednictvím deploye probíhají rychle a hladce. Na cizím serveru je nedříve nutné stáhnout web a zprovoznit jej v aktuální verzi na našem serveru, provést aktualizace a následně opět změny nahrát na cizí server. Celý proces je časově náročnější a pro klienty nákladnější.

PŘEČTETE SI, PROČ JE HOSTING DŮLEŽITÝ

Zpět na články