3 důvody, proč vyzkoušet jeden online konfigurátor

V AITOMu jsme v říjnu dokončili B2C zakázku, která bez přehánění posouvá možnosti marketingu výrobních odvětví o pořádný kus dál. Žili jsme jejím vývojem půl roku a spolu s naším technologických partnerem ITeuro ji hrdě vypustili do světa. Skrývá totiž okno do budoucnosti online marketingu.

cz configurator

25 000 000. Z tolika kombinací jednoho produktu si teď může vybrat sportovní střelec nebo myslivec, když se rozhodne sestavit si novou zbraň na konfigurátoru České zbrojovky a rovnou ji poslat do výroby. Nikde jinde na světě to zatím nebylo možné. Online marketing i svět průmyslu už začínají tušit, že se tím otevírá spousta možností i pro jiné segmenty. Přijdou brzy. Víte proč?

Tohle chci menší, tohle kovové a tamto oranžové

Online nákupy se rychle individualizují i v náročných odvětvích. Ať jste milovník zbraní nebo zarytý pacifista, je dobré to vědět a konfigurátor si vyzkoušet. Ať víte, co vás čeká. Co bylo dosud možné například u automobilů, stane se brzy samozřejmostí i pro další průmyslové výrobky. Pračky? Mobily? Hračky? Proč ne? Cokoli bude schopna zvládnout výroba, je reálné vložit do online konfigurátorů. Máme se na co těšit! Obchodníci, vývojáři i zákazníci.

Vážná věc, nebo hračka?

Přiznáváme to na rovinu. Jak nám zakázka rostla pod rukama, čím dál víc jsme si s ní vyhráli. Takže kromě kupy práce, programování, grafických návrhů a agenturních sprintů jsme si v AITOMu s konfigurátorem České zbrojovky užili i spoustu zábavy. Třeba s těmito prvky: 

  • Kombinuji a klikám, až je z toho moje srdcovka. Mušku, barvu, spoušť. Dokud to není dokonalé, prohlížím si další a další kombinace. Když je ta nej varianta hotová, mohu ji zadat do výroby nebo si ji uložit na později.

  • S každou změnou parametrů vidím přesnou cenu. Žádné ceníky, žádný obchodní zástupce. Vše v reálném čase online. Jsem-li držitelem zbrojního průkazu, stačí kliknout a vyrábí se.

  • Když chci zapojit přátele a rodinu, založím si dárkové konto. Takovou soukromou crowdfundingovou kampaň. Mým blízkým se automaticky odešle odkaz a já mám online přehled, jak peníze na účtě přibývají. Díky přátelé!

cz konfigurátor web

Jak na marketing těžkého odvětví? Přibližte ho koncovému zákazníkovi

Pro marketing mnoha průmyslových odvětví může být v blízké budoucnosti online konfigurátor skvělou inovací. Krokem, který jakýkoli náročný produkt přiblíží uživateli na dosah ruky. Spojením technologií, fantazie a marketingových nástrojů budou postupně vznikat stále náročnější aplikace, které uživatelům umožní tvořit si individuální výrobky podle svých představ. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a představit si, co všechno půjde individuálně nakonfigurovat, až bude trh připraven. Čeká nás spousta zábavy.

Těšíme se, jak budou vypadat konfigurátory budoucnosti, a jsme hrdí na to, že už teď můžeme být u jejich vývoje!

Potřebujete také speciální online aplikaci?

OZVĚTE SE NÁM

Zpět na články